Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8559213



*

nr 855 9213


Curt Asker

(f. 1930), Sverige


Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47


Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2013
kl 20:13:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 15:50:20 1      Vinnande bud
27/10 13:00:08 2      200 kr
27/10 13:01:02 2      350 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Asker

Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.

Läs mer om Curt Asker
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr